Close

پارک ویکتوری و تندیس مادر ارمنستان

Victory Park and Statue of Mother Armenia
4.3
(از 9 نقد و بررسی)

درباره پارک ویکتوری و تندیس مادر ارمنستان

پارکی دیدنی در منطقه کاناکر-زیتون  (Kanaker-Zeytun) شهر ایروان که تندیس باشکوه از مادر مقدس در آن دیده می شود.

نوع جاذبه
بناها و مجسمه های تاریخی
سایر
موقعیت
ایروان
پیشنهاد کاربران
%100 از 9 رای
رتبه در ایروان
9 از 58 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف پارک ویکتوری و تندیس مادر ارمنستان

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
فائزه لطیفی یقین
نوشته شده در 19 خرداد 1400
report-icon گزارش

مجسمه ی مادر دقیقا بالای کاسکادا قرار دارد که نماد یک زن شجاع و نگران که حافظ ارمنستان است، شمشیر در دست برای دشمنان و سپر زیر پا نمادی برای صلح است. اطراف آن تانک و وسایل جنگی به چشم میخورد و در زیر این مجسمه ی بزرگ موزه ی جنگ است که پر از تجهیزات جنگی قدیمی برای جنگ جهانی دوم و همچنین عکس ها و نوشته ها و یادبودهای افرادی که در جنگ نقشی داشتند.همچنین در کنار این مجسمه ، قبر یک سرباز گمنام نیز وجود دارد که آتشی روی آن روشنه که سمبلی ابدی برای جانباختگان جنگ است. کمی آنطرف تر شهربازی کوچکی بود که ما سوار چند تا از وسیله ها شدیم قیمت بلیط هر دستگاه فرق میکرد اما بلیط دستگاهی که ما سوار شدیم 500 درام بود. متاسفانه وقت نشد تا ما بیشتر پارک را بگردیم.

بیشتر
امتیاز کل
3
پروانه کشاورز
نوشته شده در 31 اردیبهشت 1400
report-icon گزارش

پارک پیروزی یا victory park، یکی از جاذبه های دیگه شهر ایروان هست که مجسمه معروف مادر هم در این پارک قرار داره که ارتفاع آن حدود ۲۲ متر و ارتفاع کل ساختمان حدود ۵۰ متر است. شمشیر در دستش و محافظ بزرگ جلوی پای او، نماد پیروزی و صلح هستند و این مجسمه بر سردر ساختمان موزه وزارت دفاع قرار دارد. قبل از پیروزی شوروی، به جای مجسمه مام ارمنستان که نماد یک زن شجاع است، مجسمه استارلین قرار داشته است. این پارک دقیقا در بالای هزار پله قرار داره و در آن حال و هوای جنگ وجود دارد و ماشینها و وسایل جنگی در آن قرار دارد که مسافران و توریستها با آنها عکس یادگاری میگیرند و کمتر کسی علت قرار دادن آنها را پیگیر میشوند، آنطور که لیدر ما میگفت این پارک نماد پیروزی در جنگ های داخلی شوروی هست که منجر به استقلال کشور ارمنستان شده است. داخل پارک کافه و رستوران و شهربازی و یک دریاچه کوچک قرار داره که میتوان با پرداخت هزینه قایق پدالی سوار شد و از مناظر آن لذت برد. طبیعت، تاریخ و تفریح در این پارک در کنار هم قرار گرفته و تبدیل به یک جاذبه دیدنی شده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
nazarian
نوشته شده در 11 تیر 1398
report-icon گزارش

در سفر به ایروان بر فراز تپه ای مرتفع مجسمه ای بلند تقریبا از همه جای شهر خودنمایی میکند . برای دیدن آن از میدان جمهوری به سمت گاسکاد رفتیم پله های آن را طی کردیم تا به خیابانی رسیدیم که بین گاسکاد و پارک ویکتوری قرار داشت . زیر گذر خیابان را طی کرده و وارد پارک شدیم درون پارک امکانات تفریحی ، رستوران و کافی شاپ وجود دارد . و در انتهای آن مجسمه مادر دیده می شود با شمشیری بلند در دست و سپری پیش پا . این مجسمه نماد زنی مبارز است که از فرزند خود یعنی ایروان محافظت می کند و سپر پیش پای آن نماد صلح است . درون پارک سالن ارکستر رو بازی وجود دارد که اگر خوش شانس باشید می توانید از یک کنسرت رایگان نیز بهره ببرید .

بیشتر
امتیاز کل
4
محسن خرمایی پور
نوشته شده در 19 خرداد 1398
report-icon گزارش

پارک پیروزی پشت هزارپله واقع شده است که شامل یک دریاچه مصنوعی و کافه هایی در فضای باز می باشد. مجسمه مادر از بلندترین مجسمه های ارمنستان است که از هر نقطه ایی دیده می شود، ارتفاع مجسمه 22 متر و ارتفاع کلی بنا 51 متر می باشد. این مجسمه با شمشیر عظیمی که در دستانش و محافظی که نمادی از صلح هست در مقابل پایش ، بسیاری از مردم را به یاد زن شجاعی در تاریخ ارمنستان می‌اندازد که به دلیل حس مادرانه و نگرانی‌هایش در مورد جوانان ارمنی به آن لقب مادر دادند و اعتقاد دارند که محافظی برای ایروان هست. در زیر این مجسمه عظیم موزه‌ی وزارت دفاع وجود دارد که به عنوان موزه‌ی تاریخ جنگ جهانی دوم یادبودهایی از جنگ جهانی دوم و نیز جنگ قره‌باغ را در آن خواهید دید.

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 7 فروردین 1398
report-icon گزارش

داستان مجسمه‌ی مادر ارمنستان(هاختاناکی ایگی) به قرن بیستم برمی‌گردد، یک مجسمه‌ی عظیم که نمادی از پیروزی و شادی است و در پارک پیروزی ایروان واقع شده و از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است.این مجسمه با ۲۲ متر ارتفاع یکی از بزرگترین مجسمه‌های ایروان است. مجسمه از مس و پایه ی آن از بازالت ساخته شده است.مجسمه ی مادر ارمنستان، با شمشیر عظیمی در دستانش و محافظی که مقابل پایش نمادی از صلح است و ارتفاع زیاد آن ( در کل ۵۱متر) مانند محافظی برای شهر ایروان است.در کنار این یادبود، قبر یک سرباز گمنام نیز وجود دارد که سمبلی ابدی برای قربانیان جنگ است.لازم به ذکر است قبل از انقلاب شوروی مجسمه استالین روی این پایه سنگی قرار داشته است.

بیشتر
امتیاز کل
5
منصوره اسکندری
نوشته شده در 5 فروردین 1398
report-icon گزارش

مجسمه مادر ارمنستان یکی دیدنی ترین مکان های ایروان می باشد که در پارک پیروزی و بالای بنای یادبود عظیم هزار پله واقع شده است.مجسمه مادر ارمنستان در سال 1950 افتتاح شد و با مجسمه 17 متری استالین بالا رفت. سپس مجسمه آن با مجسمه مادر ارمنستان، در سال 1967 جابه جا شد. در طی این جابجایی تند و ناگهانی که بدون اطلاع قبلی و شبانه انجام شد یک سرباز کشته و چند نفر زخمی شدند. #مجسمه_مادر #ایروان

بیشتر
امتیاز کل
4
بهار قادری
نوشته شده در 30 دی 1397
report-icon گزارش

در طی تمام مدت 70سالی که ارمنستان مستعمره شوروی سابق بود، مجسمه استالین در این مکان قرار داشت. سرانجام در سال ۱۹۶۲این مجسمه با مجسمه مادر امروزی جایگزین شد. به دلیل موقعیت این مجسمه در ارتفاع و روی تپه تقریبا از تمام قسمت های شهر یروان قابل دیدن است و به عنوان سمبل حفاظت از این شهر در نظر گرفته می شود.
این مجسمه به یادبود زن شجاعی به نام سوسه مایریک ساخته شده است که به عنوان سمبل حس مادرانه و نگرانی‌ در مورد خاک ارمنستان به او لقب مادر داده اند.
او در تمام طول جنگ با نیروهای چریی با اسلحه به دست گرفتن پا به پای شوهرش جنگید. همچنین در کنار این مجسمه ، قبر یک سرباز گمنام نیز وجود دارد که آتشی روی آن روشنه که سمبلی ابدی برای جانباختان جنگه.
طول خود مجسمه 22 متر که با احتساب پایه ای که روش قرار گرفته به 51 متر میرسه. جنس مجسمه از مس و پایه ی آن از سنگ بازالت ساخته شده.

بیشتر
امتیاز کل
5
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 18 آذر 1397
report-icon گزارش

مجسمه مادر ارمنستان(هاختاناکی ایگی) یک مجسمه بزرگ که نماد پیروزی و شادی هستش در پارک پیروزی شهر ایروان واقع شده که از همه جاهای شهر قابل دیدنه. این مجسمه ۲۲ متره و با پایه طول آن به ۵۱ متر میرسه که قسمت پایه به موزه وزارت دفاع تبدیل شده و تاریخ جنگ های کشور رو به نمایش میده.در گذشته که ارمنستان مستعمره شوروی بوده روی این پایه مجسمه استالین قرار داشته که بعداز فوتش و محکوم شدن مکتب فکریش تمام مجسمه هاش جمع آوری شد و ۵ سال بعداز اون مجسمه مادر ارمنستان اینجا قرار گرفت ، این مجسمه با شمشیر بزرگ در دست و زره جلوی پا به عنوان محافظی برای ارمنستان هست.# تایسیز

بیشتر
امتیاز کل
4
امیرحسین س
نوشته شده در 16 آذر 1397
report-icon گزارش

، تندیس مام ارمنستان در پارک پیروزی بر فراز شهر ایروان پایتخت ارمنستان ساخته شده‌است.
تندیس کنونی مام ارمنستان، به‌جای تندیس ژوزف استالیندر این پارک نشسته‌است. مجسمه استالین یادمان پیروزی در جنگ کبیر میهنی شوروی بود که در ۲۹ نوامبر ۱۹۵۰ ساخته شد.
تندیس استالین در سال ۱۹۶۲ میلادی برداشته شد (که یک سرباز نیز در جریان آن کشته شد و ده‌ها تن زخمی شدند) و مجسمه «مام ارمنستان» (۲۲ متر (۷۲ فوت)) که توسط آرا هاروتیونیان طراحی شده بود در سال ۱۹۶۷ میلادی جای آن را گرفت.
محل قرارگیری ان بر بالای بنای یادبود کشتار ارامنه توسط عثمانی ها است. و نکته مهم ان شمشیر مام ارمنستان رو به سمت اذربایجان می باشد.

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت