Close

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

4.5
از 273 رای
بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم + تصاویر‏
 • 22 اسفند 1398 04:30
 • 92
 • 364.9K

اصفهان شهر بزرگی است و همان اندازه که آدم دلش می‌خواهد جاهای دیدنی و بکرش را ببیند، دوست دارد از خوردنی‌هایش هم لذت ببرد. جدا از دوغ و گوش‌فیل و بریانی که مختص اصفهان هستند، سوالی که با سفر به این شهر برای مسافرانش پیش می‌آید این است که کدام رستوران غذای بهتری دارد؟ برای اینکه گشتن بین رستوران های اصفهان را راحت‌تر کنیم، 10 رستوران برتر از نگاه tripadvisor در شهر اصفهان را معرفی می‌کنیم، پس همراهمان باشید.

 

 1. کافه رستوران سنتی آزادگان

وارد سرای حاج میرزا که می‌شوید احساس می‌کنید تابلو اشتباه است و گویی به فروشگاه عتیقه جات سرزده‌اید یا وارد موزه‌ای شده‌اید، اما کمی که به محیط و وسایل عادت می کنید آن ها را بخشی از دکوراسیون رستوران سنتی خواهید دید که صاحبش با ذوق و سلیقه فراوان در طول سال‌ها آن‌ها را جمع آوری کرده و می گوید که حاضر نیست هیچکدام را حتی برای لحظه‌ای از خودش جدا سازد. خالی از لطف نیست بدانید که این قهوه خانه که به نام چاه حاج میرزا برای نخستین بار در زمان صفویان ساخته شد، در ابتدا خسته خانه نام داشت زیرا مردم برای رفع خستگی به آنجا می‌آمدند ولی کم کم این سرا به سرای طوطی، چایخانه و قهوه خانه تغییر نام داد ولی محلی ها همچنان اینجا را به نام سرای حاج میرزا می‌شناسند.

آدرس: میدان امام، به سمت سر در قیصریه، سرای حاج میرزا، قهوه خانه حاج میرزا

تلفن: 03132211225

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

azadegan- cafe-02.jpg

arabo-sandwich-01.jpg 

rank.jpg

 1. کافه رستوران هرمس

یکی از بهترین رستوران های ایتالیایی اصفهان که خوشمزه‌ترین استیک‌ها را دارد و دکور و فضایش لذت یک غذای خوب را برایتان چند برابر می‌کند.

آدرس: خیابان نظر میانی، کوچه کلیسا وانک، کوچه میدان جلفا

تلفن: 03136293349

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

rank.jpg

3. رستوران شهرزاد

شهرزاد یکی از رستورانهای لوکس و قدیمی اصفهان با تزئینات نقاشی و آئینه کاری های سنتی و شیک است که در خور نصف جهان بوده و شلوغی‌ همیشه‌گی‌اش نشان دهنده کیفیت و طعم خوب غذاهایش است. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی و فرنگی سرو می‌شود و شما می‌توانید از موسیقی زنده هم در کنار غذایتان لذت ببرید. در ضمن اینجا سالادبار و سالن مجزا برای برگزاری مراسم هم دارد.

آدرس: خیابان چهارباغ عباسی .خیابان عباس آباد

تلفن: 03132204490

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم 

rank.jpg

 1. کافه رستوران آرک. آ

اگر دوست دارید بعد از بازدید و لذت بردن از کلیسای زیبای وانک، یک وعده خوشمزه یا نوشیدنی های تازه را در محیطی زیبا و چشم نواز نوش جان کنید، شک نکنید که آرک. آ می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. این کافه رستوران نه تنها منوی خوب و وسوسه انگیزی دارد بلکه محیط فوق العاده‌اش مخصوصا فضای بیرونش، لذت غذا خوردن و استراحت کردنتان را چند برابر می‌کند. تنها نکته‌ای که باید هنگام رفتن به اینجا رعایت کنید این است که قبل از رفتن تماس بگیرید و جا رزرو کنید تا بتوانید بدون نگرانی از محیط و غذاها و همین طور نوشیدنی‌ها استفاده کنید.

آدرس: خیابان حکیم نظامی، کوچه کلیسای وانک

تلفن: 03136290920

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم 

rank.jpg

 1. کافه رستوران فیروز شربت

کافه‌ای نوستالژیک و آنتیک که دکوراسیون قدیمی‌اش گرمای عجیبی به این مکان داده است و علاوه بر آن، وجود منوهای قدیمی با خوراکی‌های خاص که نام‌هایشان هم قدیمی و ناشناخته است و گلدان‌هایی که همیشه با گل طبیعی روی میز خودنمایی می کنند، جذابیت اینجا را چندین برابر می‌کند. بستنی‌های اینجا آنقدر خوشمزه هستند که پیشنهاد ویژه «شربت خانه فیروز» به حساب می‌آیند.

آدرس: جلفا خیابان حکیم نظامی کوی کلیسای وانک روبروی هتل جلفا

تلفن: 03136268009

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

بهترین رستوران های اصفهان از نظر مردم

firouz-sherbat-cafe-03.jpg

rank.jpg

 1. رستوران هتل قصر منشی اصفهان

خانه‌ی تاریخی قصر منشی در محلّه‌ی قصر منشی (دروازه حسن آباد) واقع شده است. این محلّه در دوران پیش از اسلام دروازه جنوب شرقی شهر بوده است و در دوران اسلامی در پی پیوند  مجموعه روستاهای این منطقه، شهر اصفهان به وجود می‌آید. این خانه محل سکونت وزیر یکی از پادشاهان قاجار بوده است که پس از آن نیز در طول زمان مالکیت یکی از مراجع زمان، آقا نجفی قرار گرفت. این بنا در فهرست آثار ملی ثبت شده است و در سال 1384 به طور محدود و در سال 1394 به صورت کامل مرمت و بازسازی شد. در جریان بازسازی، قسمت‌هایی از بنا به طور کلی بازسازی و الحاق شده و تبدیل به هتل شد. این بنا متعلق به اواخر صفویه و دوره قاجار می باشد.

آدرس: خیابان نشاط، کوچه قصر منشی غربی، هتل قصر منشی

تلفن: 03122247044

 ghasr-monshi-restaurant-tripadvisor.jpg

 

ghasr-monshi-restaurant-01.jpg

ghasr-monshi-restaurant-02.jpg 

rank.jpg

 1. بریانی اعظم

بریانی غذایی فوق العاده خوشمزه و معروف اصفهانی‌ها است که خیلی هم طرفدار دارد. اگر گذرتان به اصفهان خورد، حتما به بریانی اعظم سری بزنید و این غذا را امتحان کنید. درست است که بریانی اعظم همیشه شلوغ است ولی از طرف دیگر، غذا را به سرعت به شما تحویل می‌دهند. گول کوچک بودن غذا را هم نخورید چون به طور وحشتناکی آدم را سیر می کند. این بریانی چهار شعبه در سراسر اصفهان دارد.

آدرس شعبه 1: دروازه دولت، ابتدای چهارباغ پایین

تلفن شعبه 1: 03132202070

آدرس شعبه 2: خیابان مسجد سید، جنب اداره پست

تلفن شعبه 2: 03133383070

آدرس شعبه 3: خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین

تلفن شعبه 3: 03132125730

آدرس شعبه 4: خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب پمپ بنزین

تلفن شعبه 4: 03136280939

azam-beryani-tripadvisor.jpg

azam-beryani-01.jpg

azam-beryani-03.jpg

rank.jpg

 1. رستوران سنتی نقش جهان

سفره خانه سنتی نقش جهان با تلفیقی از معماری سنتی و معماری مدرن ایرانی با محیطی آرامش بخش آماده پذیرایی از مهمانانش است. این سفره خانه اوقات فراغت خوشی را همراه با موسیقی اصیل ایرانی به ارمغان آورده است و آماده پذیرایی از میهمانان صاحب ذوق می باشد.

آدرس: جنب میدان نقش جهان

تلفن: 03132219068

traditional-banquet-hall-tripadvisor.jpg

traditional-banquet-hall-01.jpg

traditional-banquet-hall-02.jpg

rank.jpg

 1. ساندویچی آرابو

آرابو از بهترین ساندویچی‌های اصفهان است که غیر ممکن است کسی از آنجا خرید کند و از کیفیت و طعم بسیار عالی آن شگفت زده نشود، مخصوصا اینکه در محله‌ی ارامنه‌ی اصفهان واقع شده و نزدیک کلیسای وانک است و به همین دلیل حس بودن در فضایی اروپایی را به فرد منتقل می‌کند. البته این ساندویچی فضای زیادی ندارد و باید بیرون از ساندویچ و برگرهای لذیذ خودتان لذت ببرید و آن‌ها را نوش جان کنید.

آدرس: خیابان حکیم نظامی، نظر میانی، کوچه کلیسای وانک

تلفن: 03136276325

arabo-sandwich-tripadvisor.jpg

arabo-sandwich-01.jpg

arabo-sandwich-02.jpg

rank.jpg

10. رستوران ملک سلطان جارچی باشی

عمليات مرمت حمام سنتی ملك سلطان جارچی باشی که متعلق به دوره‌ی صفويه بوده، جهت كاربری رستوران سنتی و تالار پذیرایی و گردشگری، از سال ۱۳۸۲ توسط حاج سيد احمد افتخاری با هزينه ای بالغ بر ۴ ميليارد و ۳۵۰ ميليون تومان آغاز شد و در تاريخ ۱۳۹۰/۱۲/۱۸ رسما افتتاح گرديد. در حال حاضر اين موزه سفره خانه، ظرفيت پذيرايی از ۲۵۰ الی ۳۰۰ نفر را به طور همزمان داراست.

آدرس: خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم يا کوچه باغ قلندرها

تلفن: 03132207418

malek-soltan-jarchi-bashi -tripadvisor.jpg

malek-soltan-jarchi-bashi-01.jpg

malek-soltan-jarchi-bashi-02.JPG

rank.jpg

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (92 نظر)

× در حال پاسخ به:

نازنین زهرا 5 دی 1398 ساعت 12:22

کدوم رستورانه تو اصفهان که تو دکورش از قفس استفاده کرده یعنی سر هرمیزی لامپ‌هاشو داخل قفس گذاشته و از سقف آویزون گذاشته تورا خدا اگه کسی بلده کمکم کنه اسمشم بدونید کافیه

رضا 5 آذر 1398 ساعت 06:49

دوستان اشغال ترین رستوران ها و فس فودها در سیتی سنتر هستند هواستون را جمع کنید

سید ایمان 3 آذر 1398 ساعت 02:56

مجموعه پذیرایی ناژلند در پارک جنگلی ناژوان بهترین غذاهای سنتی و مدرن را داره... فضای این رستوران بی نظیره در ایران

احمد 2 آذر 1398 ساعت 23:23

من تقریبا تمام رستوران ها و فست فود های اصفهان رو رفتم.چه اونهایی که در هتلها هستند، چه داخل شهر چه بیرون رفتم. یعنی معروف هاشو رفتم و غیر معروف هم تا جایی که دیدم رفتم. یعنی یه مدت تفریحم این بود. میتونم بگم اصفهان رستوران خوبی که در حد غذایی که میده پول بگیره نداره.اینهایی که تو این مطلب ذکرشده بیشتر رستورانهای معروف هستند که هیچکدوم دیگه مثل قدیم نیستند. اخرین رستورانی که رفتم قیطران بوده یکسال پیش که چلوکباب متوسطی داشت، هتل عباسی متوسط بود ولی به پولش نمی ارزید.


اما فست فود
پیتزا آمریکایی: پیتزا شب به غیر از شب های تعطیل در درجه اوله با اینکه مثل قدیم نیست، پیتزا پیتزا بوستان سعدی و مشتاق با اینکه مثل قدیم نیست ولی مورد تاییده،
پیتزا سارا چهارراه آپادانا و سیتی سنتر هم پیتزا مخلوطش نه مثل این دوتای قبل ولی بد نیس چون کیفیتش متغیره

پیتزا ایتالیایی خوبی من نخوردم

کنتاکی هم خانه کنتاکی چهارباغ بالا بد نیست ولی به پولش نمی ارزه

همبرگر زد دیگه کیفیت خوبی نداره اما ساندویچ مرغش بد نیست، مستربرگر مواد اولیه خوبی نداره، جکس افتضاح شده، بارچلی بد نیست

محمد 1 آذر 1398 ساعت 21:22

وای به نظر من که رستوران شهرزاد و حاج میرزا افتضاح ترینند تو اصفهان حاج میرزا که اصلا یه نظافت نمیکنه این رستورانشا و پذیراییشم بی کیفیت حتی چاییش دیگه بقیه چیزاش که به کنار رستوران شهرزادم که دیگه بی کیفیت شده شدید

نیما 29 آبان 1398 ساعت 17:30

به نظرم رستوران شمعدونی خوبه و همین طور یه رستوران بزرگ داخل درچه ( کنار یه هتله ) اسمشو فراموش کردم و اگه غذای بیرون بر بخواید غذای دوران خوبه و پیتزا هم پدربزرگ بد نیست و برگر هم مستر برگر و ساندویچ هم z .اینا رو میتونم پیشنهاد بدم به کسایی که میان اصفهان

عمو سعید 28 آبان 1398 ساعت 22:53

والا اینجوری که مشخصه اینجور سایتها پول میگیرن و واسه رستورانها تبلیغ میکنن و نهایتا میزارن به اسم ده رستوران برتر از دید مردم ...!!!!
در صورتی که تو اصفهان کلی رستوران و سفرخانه داریم که واقعا از همه لحاظ(چه تنوع منو چه فضاهای باحال و چه قیمت مناسب و...) از اینهایی که شما نام بردین بهتر و با کیفیت ترن...??
حداقل بگین طبق بررسی فلان سایت لطفا نزارین به پای مردم!!!

مریم 27 آبان 1398 ساعت 10:25

رستوران حاج میرزا افتضاحه هیچ بهداشتی رعایت نمیکنن فقط فضای قهوه خانه جالبی داره وگرنه نه غذای خوبی داره نه فضای تمیزی... بهتره فقط برای دیدن برید نه غذا خوردن....

Kiyan 27 آبان 1398 ساعت 08:31

بریانیه بهشت که بهتر از اعظم هست. تو میدان امام دوتاپیرمرد هستن توی بریونی شمشاد. اونم عالیه

جعفر 23 آبان 1398 ساعت 22:01

به عنوان یک اصفهانی اصلا بریانی اعظم را پیشنهاد نمی کنم، خیلی خیلی خیلی بهتر از بریانی اعظم در اصفهان هم هست

احمد بی کله 9 آبان 1398 ساعت 11:29

دوستان با عرض معذرت کسی اطلاع داره رستوران آکوا که قبلا در نظر شرقی روبروی تالار اندیشه بود حالا کجا رفته ؟ لطفا به من خبر دهید ممنون لطف می کنید .

مژگان 5 آبان 1398 ساعت 15:46

با عرض سلام من به عنوان یک اصفهانی فقط رستوران فرش استیشن توی سیتی سنتر را پیشنهاد میکنم
به نظر من که تقریبا تمام رستورانهای اصفهان را رفته ام
رستوران فرش از لحاظ غذا سالاد و حتی کافی شاپ در حد بسیار عالی میباشد با مدیریت بالا و پرسنل محترم
با قیمت نسبتا خوب و فضای باز بسیار عالی و همچنین فضای بسته
با خیال راحت امتحان کنید

ب . ا 19 مهر 1398 ساعت 16:53

سلام خدمت هموطنان عزیزم
بنده اصالتا اصفهانی هستم و در اصفهان ساکنم . هیچ تعصبی رو قومیت و مذهب و زادگاه و این موارد ندارم . از لیست ذکر شده در این صفحه به عنوان بهترین رستورانهای اصفهان !!! 5 تاش رو رفتم ,بجز این ها هم تو اصفهان بیشتر از سی تا رستوران رفتم تازه بغیر از فست فودها . متأسفانه هیچ رستوران تمام عیاری تو اصفهان ندیدم و با این عظمت و تاریخچه این شهر جای تعجب داره . بخاطر شغلم مراکز استانها و شهرهای مختلفی میرم و تا الان بهترین رستورانهای ایران رو تو تهران دیدم البته این شهر رو بخاطر دود و ترافیکش فقط واسه کارم میرم. واقعا وقتی یه رستوران تو اصفهان این همه خرج راه اندازی میکنه جای تعجب داره چرا واسه غذا خرج نمیکنه !!! یه سر آشپز خوب می تونه یه طعم لذیذ از ماست و خیار درست کنه ولی بهترین گوشت رو یه ناوارد تبدیل به خوراک بدمزه میکنه. اگه کسی از دوستان رستوران عالی تو اصفهان میشناسه معرفی کنه تا همه لذت ببرن . تو تهران هر رستورانی رفتم واسه غذایی بود که شهرت داشت مثلا دهباشیان ظاهر نداشت ولی غذای خوبی داشت شاندیز جردن تقریبا عالی بود تو غذاهای شمالی میلاکوی خیلی خوب بود و البرز هم خیلی خوب ...
در پایان بگم که تو اصفهان با رضایت نسبی از آرک ا میشه تعریف کرد اونم بخاطر فضای قشنگش و گرنه شمعدونی غذاش یه ذره بهتره .

مرجان محمدي 7 مهر 1398 ساعت 14:56

امروز ٩٨/٠٧/٠٧ رفتيم رستوران صدر نشين اصفهان جاده مرق
بدترين غذاي عمرم را خوردم (البته كامل نخورديم )
افتضاح بود
خود رستوران كه مثل متروكه ها شده بود
هم وطن گول نخور
مرسي

احسان 31 شهریور 1398 ساعت 15:39

اینایی که نوشتید رستورانهای قدیمی اصفهان هستند نه بهترین اونها. شخصا رستوران آتشگاه، محمد، شب نشین و شاندیز رو بهتر از همه دیدم. البته نقش جهان هم بریون های خوبی داره. اپتیموس هم فست فودهای خوبی داره. بر عکس نظر دوستان اصفهان رستورانهای با غذای با کیفیت و ارزونی داره.

مشاهده نظرات بیشتر