Close

کنیا با توسعه سیستم خورشیدی، آب شور اقیانوس را به آب آشامیدنی تمیز تبدیل می‌کند

0
از 0 رای
مردم رنج دیده ای که قرار است دیگر تشنه نمانند! +تصاویر
  • 11 بهمن 1398 04:30
  • 0
  • 43

ممکن است شما شیر آب را بی هیچ نگرانی باز کنید، اما آب آشامیدنی تمیز برای همه در تمام دنیا در دسترس نیست. تقریبا 2.2 میلیارد نفر در سراسر جهان به آب سالم دسترسی ندارند. کیونگا (Kiunga)، کنیا (Kenya ) تا سالهای اخیر، یکی از این اجتماعات بود. در فاصله چند مایلی مرز سومالی (Somalia)، مردم این دهکده کوچک مجبور به پخت‌و‌پز، نوشیدن و استحمام با آب آلوده و سیاه بودند. سازمان غیر دولتی GivePower با بررسی و شناسایی "تأثیر فاجعه بار" فقدان آب تمیز روی افراد ساکن آن منطقه، تصمیم گرفتند از انرژی پاک برای تغییر زندگی ساکنان استفاده کنند.

سازمان GivePower با نصب نخستین پنل‌های خورشیدی در 2500 مدرسه در 17 روستا، تلاش‌های خود را در تأمین انرژی پاک برای این جوامع در حال توسعه، آغاز کرد. سازمان پس از مشاهده تأثیر و مقیاس‌پذیری پروژه، شروع به بررسی و تکمیل اقدامات بعدی خود کردند. مهمترین کاربرد برق برای انسانها چیست؟ هیز برنار  (Hayes Barnard)، بنیانگذار و رئیس شرکت GivePower گفت: "ما معتقدیم که اولین نیاز جوامع، آب است."

در ماه مه سال 2018، این سازمان برای تبدیل آب شور اقیانوس به آب آشامیدنی تازه، نصب اولین سیستم نمک زدایی آب میکرو شبکه‌ای را آغاز کرد. برای این کار آنها یک کانتینر حمل‌ونقل 20 فوتی را تجهیز و یک سیستم با توان خروجی روزانه 75000 لیتر را با آن تلفیق کردند که برای کار با یک آرایش پانل خورشیدی طراحی شده بود. جفی باستارد (Joffy Bastard)، بخشدار منطقه سارارا (Sarara)، کنیا، میگوید: "هنگامی که ما شیر آب را نصب نمودیم، همه بسیار هیجان‌زده شدند." وی گفت: "من فکر می کنم با گذشت چندین سال از وجود آب پاکیزه در منطقه، آنها هنوز هم آن را باور ندارند." اما این سیستم به هیچ وجه قطع نمیشود، و هم‌اکنون به اندازه کافی آب آشامیدنی تمیز را برای 35000 نفر در هر روز تولید می‌کند.

اگر شما علاقه‌مند به کمک به GivePower در ماموریت خود برای دسترسی به آب آشامیدنی تمیز با استفاده از فناوری خورشیدی هستید، کمک مالی 20 دلاری شما، میتواند حداقل 20 سال آب آشامیدنی یک شخص را تامین کند. می توانید از طریق وب سایت GivePower کمک‌های مالی  خود را واریز کنید.

برای 2.2 میلیارد نفر در سراسر جهان، آب آشامیدنی تمیز کمیاب است. سازمان غیردولتی GivePower با سیستم نمک زدایی خورشیدی خود، آب نمک را به آب آشامیدنی تبدیل می کند.

آنها موفقیت گسترده خود را با نصب اولین سیستم در ماه مه سال 2018 در کیونگا، کنیا آغاز کردند.

کنیا با توسعه سیستم خورشیدی، آب شور اقیانوس را به آب آشامیدنی تمیز تبدیل می‌کند

اکنون این سیستم، روزانه آب تمیز را برای 35000 نفر تأمین می کند.

کنیا با توسعه سیستم خورشیدی، آب شور اقیانوس را به آب آشامیدنی تمیز تبدیل می‌کند

کنیا با توسعه سیستم خورشیدی، آب شور اقیانوس را به آب آشامیدنی تمیز تبدیل می‌کند

 

منبع: mymodernmet.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید