Close

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

0
از 0 رای
آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟
  • 3 بهمن 1399 07:30
  • 0
  • 8

در سال 2007 هند رسماً  به‌عنوان داشتن بدترین ترافیک و مرگبارترین جاده‌های جهان اعلام شد. به دلیل تصادفات بیش‌ازحد، این کشور به‌عنوان خطرناک‌ترین مکان برای رانندگی در جهان معرفی‌شده است. در حقیقت، تنها در سال 2007در تصادفات جاده‌ای این کشور بیش از 130 هزار نفر جان خود را ازدست‌داده‌اند.

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

به همین دلیل، دولت محلی به بررسی ایمنی ترافیک پرداخته است، که توسط رانندگان محلی به‌عنوان "بوق خوب، ترمز خوب، شانس خوب" شناخته‌شده است. گذشته از این، وزیران درصدد ایجاد اقدامات جدید مانند ساخت سیستم‌های ترمز ای بی اس و کیسه‌های هوا برای اتومبیل‌ها می‌باشند.

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

بااین‌وجود، کارشناسان می‌گویند این قوانین جدید کمترین تأثیر را در هند خواهند داشت زیرا رانندگان هندی به‌ندرت کمربند ایمنی می‌بندند، و هیچ‌گونه اطمینانی در رابطه با رفتار جاده‌ای یک راننده معمولی وجود ندارد.

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

همچنین، با توجه به شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل مورداستفاده در این کشور، که شامل گاوها، شترها، ریشکاهای رکابی (cycle-rickshaws)، فیل‌ها و اس‌یو‌‌وی‌ها (SUV: خودرو شاسی‌بلند) می‌باشد، رانندگان هیچ تصوری ندارند که با چه نوع وسیله نقلیه‌ای قرار است روبرو شوند.

به گفته روحیت بالوجه (Rohit Baluja) از انستیتوی آموزش ترافیک جاده‌ای دهلی، "مسئله اصلی نه طراحی خودرو بلکه طراحی جاده است. حدود 85 درصد از کل تلفات در جاده‌ها عابرین پیاده و دوچرخه‌سواران هستند نه راننده‌ها. ما سیستم‌های مدیریت ترافیک را برای جدا کردن وسایل نقلیه مختلف طراحی نکرده‌ایم. این طرح در آمریکا از سال 1932 آغازشده است ".

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

وی همچنین اظهار داشت که عدم آگاهی در مورد اصول اولیه راه‌ باعث شده است تا افراد محلی از طریق رشوه گواهینامه خریداری کنند. برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن این وضعیت، روحیت خواستار تنظیم صحیح آموزش و گواهینامه رانندگان شد.

اکنون سالانه 10٪ از میلیون‌ها تصادف مرگبار به هند اختصاص دارد، که طبق گفته دولت هند هرسال 2 تا 3 درصد از تولید ناخالص داخلی صرف هزینه‌ها می‌شود.

چطور در هند رانندگی ایمن داشته باشیم

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

برای اینکه بتوانید در جاده‌های هند زنده بمانید، در اینجا چند قانون است که باید رعایت کنید:

  1. فقط به این دلیل که شخصی می‌خواهد از جاده عبور کند، در خطوط عابر پیاده ترمز نکنید. شما زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید که بخواهید قسمت عقب وسیله نقلیه خود را لوله کنید. عابرین پیاده در هند می‌دانند كه تنها زمانی که ترافیك آهسته در حال حركت است و یا قفل‌شده است می‌توانند از خیابان عبور كنند.

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

  1. مانند سایر کشورها، بوق زدن نشانه اعتراض تلقی نمی‌شود. در هند، رانندگان برای ابراز ناامیدی‌، خشم، شادی و عشق بوق می‌زنند. بعضی‌اوقات، آن‌ها این کار را می‌کنند تا یک گاو خواب‌آلود در وسط بازار بیدار شود.
  2. برای افرادی که ذهنیت چنگیز خان را دارند، رانندگی در شب در جاده‌های هند می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز باشد. از بعضی جهات می‌توان آن را با بازی رولت روسی مقایسه کرد (درواقع در این بازی، نوعی شرط‌بندی بر سرزندگی یا مرگ است که طی آن شرکت‌کننده‌ها یک گلوله در هفت‌تیر با ظرفیتی از یک تا پنج گلوله و معمولاً شش گلوله قرار می‌دهند و بقیه را خالی می‌گذارند و خشاب چندین بار چرخانده می‌شود تا نتوان فهمید گلوله کجاست. سپس لولهٔ هفت‌تیر را بر روی شقیقه می‌گذارند و ماشه را می‌کشند. در این بازی همیشه یک‌تن جانش را از دست می‌دهد.) زیرا هیچ تصوری ندارید، چه کسی در بین رانندگان دیوانه است.

آیا هند بدترین ترافیک جهان را دارد؟

  1. آنچه از دور همانند طلوع زودرس در افق به نظر می‌رسد، ممکن است کامیونی باشد که با سرعتی بسیار بالا در حال حرکت است. هر وقت در چنین شرایطی قرار گرفتید، می‌توانید به‌سادگی بخشی از ماشین را به بیرون از جاده انداخته و اجازه دهید کامیون عبور کند. به یاد داشته باشید که رانندگان کامیون "جیمز باندهای هند" هستند، به این معنی که آن‌ها مجاز به کشتن هستند.

اگر بعد از همه این‌ها، شما هنوز هم تمایل به رانندگی در هند را دارید، بین ساعات ۸ بعدازظهر و ۱۱ صبح بیرون بروید. در این زمان، پلیس‌ها به خانه بازگشته‌اند و افراد محلی پس‌ازآن آزاد هستند تا از "آزادی سرعت" همان‌طور که در قانون اساسی بیان‌شده‌ است لذت ببرند.

منبع: wowamazing.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید