Close

نقد و بررسی ها


 • رستوران اردک آبی (تندیس)
  mahsa rahbani
  نقدها:
  گزارش

  بیس

  بسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیببسیب

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • مجموعه گنجعلی خان (کرمان)
  Samira_1990
  نقدها:
  گزارش

  مجموعه گنجعلی خان کرمان

  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه گنجعلی خان در مرکز شهر تاریخی کرمان ، در خیابان گنجعلیخان واقع شده است.
  این مجموعه شامل کاروانسرا، حمام ، ضرابخانه، اب انبار و بازار میباشد .
  بازار مسکر ها که از عهد صفویه به ایادگار مانده ،در راسته اصلی همین مجموعه قرار دارد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رودخانه سنگاپور
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  رودخانه ی سنگاپور

  توصیه شده توسط کاربر

  رودخانه ی سنگاپور که در قلب شهر جریان دارد، از جاهایی است که نتنها میتوانی ساعتها با قایق های کوچک و بزرگ، امتداد آن را طی کنی، بلکه میتوانید در پیاده راهی که در کنار رودخانه ساخته شده، به ورزش و قدم زدن بپردازید.
  اطراف رودخانه ی سنگاپور، پر از کافه و رستورانهای ارزان است که همه نوع سلیقه ی غذایی را پوشش میدهد. توصیه میکنم بعد از بازدید از اسکله ی کلارک، توسط قایق طول این رودخانه را طی کنید و بهتر است شب را برای این کار انتخاب کنید چرا که شبهای سنگاپور با آن نورپردازیهای بینظیرش، دل هر توریستی را جذب خود میکند.
  به دلیل هوای ناپایدار سنگاپور، توصیه میکنم حتما چتر همراهتان باشد چرا که در کسری از ثانیه هوا بارانی میشود .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مارینا بی سندز راساپورا مسترز
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  فود کورت مارینا بی سندز سنگاپور

  توصیه شده توسط کاربر

  در قلبِ بهترین جاذبه ی سنگاپور یعنی مارینا بی سندز، میتوانید به یکی از بزرگترین و جذابترین فودکورتهایی را که تاکنون دیده اید، سر بزنید و از غذاهای متنوع آن بچشید.
  این فودکورت که در قسمت انتهایی مرکز خرید مارینا قرار دارد، طیف وسیعی از سلیقه های غذایی را پوشش میدهد. از غذاهای عجیب چینی تا غذاهای فست فودی جوان پسند.
  انتخاب ما از این تنوع غذایی، گوشت اردک و بال سوخاری با سس مخصوص سرآشپز بود.
  هرچند قیمتها با توجه به اینکه در یک مرکز تجاری بزرگ واقع شده بود، بسیار بالا به نظر میرسید، ولی ارزش هزینه کردن را داشت. در این فودکورت که در طبقه ی همکف یا بیسمنت قرار گرفته بود، تعدادی کافی شاپ و بار هم موجود بود.
  سفر ما در نوروز 97 بوده است.
  #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • باغ شازده
  Samira_1990
  نقدها:
  گزارش

  باغ شاهزاده

  توصیه شده توسط کاربر

  باغ شاهزاده ماهان یکی از باغ های تاریخی ایران در حدود 2کیلومتری ماهان و سی کیلومتری کرمان ، در دامنه کوههای تیگران واقع شد است.
  عمارت این باغ بسیار زیبا و فواره هایی که در طول باغ قرار دارد زیبایی آن را دوچندان کرده است.
  سفر ما در فصل بهار بود، گرچه سفر در فصل زمستان به این باغ که برف آن سفید پوش کرده باشد هم خالی از لطف نیست. #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منطقه کاتونگ
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  محله ی کاتونگ

  توصیه شده توسط کاربر

  بارها در طی سفرنامه ی سنگاپور ونقدهایی که نوشته ام، این را گفته ام که هر خیابان و محله ی سنگاپور شما را سورپرایز خواهد کرد.
  اصلا شاید بهتر باشد در این شهر گم شوید تا محله های زیبا و جدیدی از سنگاپور را کشف کنید.
  ما هم در کند و کاوی ماجراجویانه به این محله رسیدیم. قبل از دیدن این محل، بابت تلف شدن وقت بسیار شکایت میکردیم ولی بعد از دیدن این محل کوچک و آرام، از آمدن به این محل بسیار خوشحال شدیم. این محله در کنار اتوبان ایست کاست قرار دارد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کافه لانجین (دادمان)
  ليدا
  نقدها:
  گزارش

  رستوران لانجين در تهران شهرك غرب واقع شده جاي پارك رو كنار خيابان دادمان بايد گير بياريد. در اين رستوران صبحانه هم سرو ميشود كه استقبال خوبي هم از ان ميشود. امروز صبحانه ي انگليسي رو امتحان كردم سيب زميني، سوسيس، بيكن و نيمروش طعم خيلي خوبي داشت قارچ زيتون گوجه و لوبيا ديگر اجراي تشكيل دهنده ي اين صبحانه ي خوشمزه بودند در كنار اين بشقاب يك ليوان چاي و نان هم براتون ميارن كه صبحانه اتون كامل باشه. در كل از صبحانه ي اين رستوران راضي هستم.
  #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • باغ وحش وکیل آباد
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  از زمان کودکی هر وقت به سفر زیارتی مشهد می رفتیم یکی از تفریحات هم دیدن حیوانات باغ وحش مشهد بود که آن زمان ها در محل خواجه ربیع بود و حالا در مجاورت باغ وکیل آباد در انتهای بلوار وکیل آباد قرار دارد..
  ولی هم در آن زمان کودکی و هم جدیدا که ازباغ وحش مشهد بازدید داشتم از اسارت حیوانات در این فضای نسبتا تنگ و نازیبا ، ناراحت شده ام .
  می گویند باغ وحش مشهد بزرگترین باغ وحش کشور است با گونه های متعددی از جانداران وحشی دارد . مثلا چند نوع ببر دارد و یا اخیرا تایگونی در این باغ وحش متولد شده که حاصل جفت گیری یک ببر نر با یک شیر ماده بوده است .
  دو تا از ببرهای باغ وحش هم ، ستاره فیلم سینمایی یا مستند شده اند .
  ولی همه اینها باعث نمی شود که از فضای نازیبای باغ وجش و از کوچکی قفس حیوانات اسیر، ناراحت نشوی ، بویژه که همیشه فضای داخلی قفس ها را به نوعی بهم ریخته و کثیف دیده ام .
  می گویند مرگ چند ببر در یکی دوسال اخیر در این باغ وحش طبیعی بوده است ولی این فقط می تواند یک ادعا باشد .
  به نظر من این گونه باغ وحش ها باید برچیده شوند و اگر فضایی برای نگهداری و مراقبت از حیوانات می خواهیم که به درد تحقیقات علمی هم بخورد باید فضاهای پارک وحش وسیع و مطلوبی در نقاط مناسب برای این امر اختصاص داد .#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • رستوران شیک شک
  A.t.i
  نقدها:
  گزارش

  رستوران شیک شک

  توصیه شده توسط کاربر

  سلام برای شام به این رستوران رفتیم فضای سالن خیلی شیکه برخورد کارکنان خیلی خوبه و با احترام رفتار میکنن و طعم ساندویچ ها بسیار خوشمزه و عالی بود،تنها نکته ای که وجود داشت اینه که نسبت به قبلا که اومده بودیم حجم ساندویچ ها خیلی کم تر شده بود اما کیفیتش رو حفظ کرده بود،در کل پیشنهاد میکنم
  #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کوفته رمیز شعبه فروم
  امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش

  فودکورت مرکز خرید فوروم استانبول در طبقه دوم قرار داره و خیلی بزرگه و البته در روزهای تعطیل نیز خیلی شلوغ، در دومین مراجعه به این مرکز خرید میخواستیم کوفته سفارش بدیم که بعد از دیدن رستوران های متعدد این فودکورت، رستوران رامیز کوفته چی رو انتخاب کردیم. این رستوران دارای شعبه های مختلفی در استانبول و ترکیه است. هر سفارش کوفته در این رستوران شامل 4 عدد کوفته، برنج، مقداری سیب زمینی و سالاد بود که در یه دیس دراز سرو میشد، قیمت غذا نسبت به حجمش خوب بود، به نظر من کیفیت کوفته معمولی بود و من خیلی دوست نداشتم، هنگام خوردن کوفته احساس می کردم دارم همبرگرهای بسته بندی ایرانی رو میخورم البته خانمم طعم کوفته رو دوست داشت.  برای صرف غذا هم میتونستین داخل رستوران بشینین هم از میز و صندلی های اشتراکی بیرون استفاده کنین، که ما ترجیح دادیم بیرون بشینیم، سفارش ما هم در زمان معقولی آماده شد و رفتار پرسنل و صاحب رستوران هم خوب بود. اما در کل این رستوران جایی نیست که من دوباره بخوام برم. #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کافه مادو
  ليدا
  نقدها:
  گزارش

  مادو

  توصیه شده توسط کاربر

  شعبه هاي مادو رو ميتونيد در سراسر استانبول در مراكز خريد و خيابان استقلال پيدا كنيد. كنوفه و بستني يكي از خوب هاي خدا هست كه در مادو بهترينش رو ميتونيد نوش جان كنيد. از چاي در استكانهاي كمر باريك هم غافل نشيد.
  #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران سنتی مظفری
  Asma Turki
  نقدها:
  گزارش

  ما اردیبهشت ماه کاشان بودیم ،فصل شلوغی بود و این رستوران رو بخاطر نزدیکی به خانه های تاریخی انتخاب کردیم.
  موقعیت مکانی مناسبی داره،دقیقا در کنار خانه های تاریخی کاشان(در خیابان علوی).این رستوران خانه ایی قدیمی بوده و بازسازی کامل شده و در حال حاضر کاربری آن رستوران و کافه است.فضای رستوران بزرگ و خوب بود و دور تا دور حوض وسط حیاط تخت هایی برای نشستن و صرف غذا وجود داشت،علاوه بر آن در طبقه زیر زمین(سرداب) و اتاق های اطراف حیاط و یا طبقه بالا نیز می توان نشست.
  فقط نکته منفی این رستوران رفتار غیرمتناسب گارسن و کلا پرسنل اونجا بود،برای ناهار یک ساعت معطل شدیم و.چون با بچه 5ساله بودیم و گرسنه بود یکم سخت گذشت.
  در کل برای ایام شلوغ این رستوران رو پیشنهاد نمیدم.
  ما زرشک پلو، سوپ و جلو کباب سفارش دادیم،کیفیت غذا قابل قبول بود.
  #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • رستوران برگر فکتوری (باملند)
  Ghazaleh mazloomparast
  نقدها:
  گزارش

  باملند زمستانی

  توصیه شده توسط کاربر

  من باملند و حس و حالشو خیلی دوس دارم توی زمستون که خیلی بیشتر حتی اگه از سرما یخ بزنم ایندفعه مثه همیشه انتخاب من برگر فکتوریه چرا؟نه به خاطر برگراش به خاطر سیب زمینی با سس پنیرش که کمیابه برگر فکتوری سالن بزرگی داره و حتی یه فضای باز داره که به خاطر هیتراش از سالنم گرمتره ما که سوختیم واقعا ...کارکنانش واقعا مهربون و حواس جمع هستند هی هیتر رو به خاطر ما دستکاری می کردند قیمت های برگر فکتوری نسبتا بالا هست یعنی نسبت به کیفیتشا ...برگراش اصلا چیز خاصی نیست ولی امان از سیب زمینی با پنیرش که آدمو دیوونه می کنه این سیب زمینی با پنیر رو هیچ جا پیدا نمی کنین چون هم سسش زیاده هم تازه و خوبه خلاصه ما که راضی بودیم و کاملا با اون سیب زمینیه سیر شدیم من پیشنهاد می کنم یه سر بزنین به برگر فکتوری راستی یه شعبه هم توی پالادیوم داره.#گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • کبابی بال
  A.t.i
  نقدها:
  گزارش

  کبابی بال

  توصیه شده توسط کاربر

  این کبابی معروف و فوق العاده شلوغ تو خیابان ستارخان حبیب اله واقع شده،طعم جوجه هاش خیلی خوبه و خیلی هم زیاده و دو نفر رو سیر میکنه ،اماا از طعم کبابش نگم که فوق العاده است ،حتما پیشنهاد میکنم دوغ سنتی خودشون رو هم بگیرین ،قیمت ۵ سیخ کباب و ۱ سیخ جوجه سینه و دوغشون جمعا شد ۸۶ تومن
  خلاصه که از دستش ندین
  #گلفام_سفر

  نوع استفاده:
  تاریخ مراجعه:
 • آی او ان اورچارد
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  مرکز خرید آی اُ اِن خیابان اُرچارد

  توصیه شده توسط کاربر

  نمیتوان سنگاپور را شهری مناسب برای خرید دانست. ولی شاید قدم زدن در پاساژهای بزرگ و لاکچری آن، خالی از لطف نباشد.
  در میانه ی خیابان معروف ارچارد و پترسون، چشمتان به ساختمانی با ورودی مخروطی شکل میخورد که شما را به دیدن فرا میخواند.
  این مرکز خرید بزرگ، دارای فروشگاه های زیادی از برندهای روز دنیا است که به دلیل قیمت بسیار بالا، برای ما و شاید خیلی از توریستها محل مناسبی برای خرید نباشد.
  ولی قدم زدن و ویندو شاپینگ و استفاده از فودکورتش میتواند جذاب باشد. البته ما از فودکورت این مجموعه استفاده نکردیم ولی با توجه به تنوع غذایی که در این مجموعه دیدیم، میتواند گزینه ی خوبی برای رفع خستگی بعد از قدم زدن در این خیابان معروف باشد.
  ما بعد از دیدن باغ گیاه شناسی و باغ ارکیده که در نزدیکی این خیابان قرار داشت به این مرکز خرید مراجعه کردیم.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • dsfhsh
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  مسجد سلطان سنگاپور

  توصیه شده توسط کاربر

  قدم زدن در کوچه پس کوچه های سنگاپور،آنهم محله هایی که فرهنگهای مختلف در کنار هم هستند، یکی از زیباییهای اینجاست.
  محله ی عربها و مسجد سلطان که مانند نگین درخشان در این محله خودنمایی میکند.
  مسلمانها به راحتی میتوانند وارد مسجد شوند و نماز بخوانند و خارجیها با رعایت حجاب و احترام به مسلمانان نیز میتوانند وارد مسجد شوند.
  از خیابان عربها که رد میشوید این مسجد به چشمتان میخود. بد نیست که سری هم به این مسجد بزنید. البته نمایی بیرونی این مسجد بسیار زیباتر از فضای داخلی آن است و صد البته در مقابل مساجد ایرانی حرفی برای گفتن ندارد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خیابان عرب ها
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  اعراب در سنگاپور

  توصیه شده توسط کاربر

  همزیستی در صلح و آرامش در شهر-کشور کوچکی مثل سنگاپور، بسیار زیبا و لذت بخش است.
  در این کشور-شهر کوچک مردم با نژادهای مختلف و مذاهب مختلف در صلح و آرامش در کنار هم زندگی میکنند.
  یکی از آن محله ها عرب استریت است که عربهای مهاجر سنگاپور در آن سکنی گزیده اند.
  از شاخصه های این بازار فروش انواع ادویه های عربی است که مردم را به این قسمت از شهر میکشاند.
  علاوه بر این مسجدی که با معماری مراکشی و نخلهای بلند، جلوه ی خاصی به اینجا داده است.
  این محله در نزدیکی محله ی هندیها در سنگاپور قرار دارد و با کمی پیاده روی و لذت بردن از این همزیستی قومیتی، میتوانید به این محل برسید.
  ایستگاه مترو نزدیک این خیابان، ایستگاه بوگیز است.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • حاجی لین
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  محله ی گرافیکی حاجی لن سنگاپور

  توصیه شده توسط کاربر

  قدم زدن در هر گوشه از شهر سنگاپور، برایتان سورپرایزی به همراه دارد.
  ساختمانهای عجیب و جالب، تنوع فرهنگ ها که با صلح و آرامش کنار هم زندگی میکنند.
  از محله های جالب در سنگاپور، محله ی عربهاست و کوچه ی haji lane که در این محله قرار گرفته و نقاشیهای زیبای گرافیکی که بسیار زیبا و جذاب هستند.
  اینجا لوکیشنی بینظیر برای عکاسی و ثبت خاطرات سفر سنگاپور است. توصیه میکنم حتما به این کوچه و محله سر بزنید.
  علاوه بر این نقاشیهای زیبا، فروشگاه های لباس و لوازم صوتی و تصویری زیادی در این محل وجود دارد که به دلیل قیمت و تنوع مناسب، مورد توجه توریستها و حتی اهالی سنگاپور قرار گرفته است.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • اسکله کلارک
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش

  اسکله ی زیبای کلارک سنگاپور

  توصیه شده توسط کاربر

  شهر سنگاپور شبهای زنده ای دارد. انگار شبها، نورپردازی همه چیز را دو برابر زیباتر میکند.
  یکی از جاذبه های دیدنی در شهر سنگاپور، اسکله ی کلارک است.
  این اسکله که در کنار یکی از ده ها رودخانه ی منتهی به اقیانوس قرار گرفته، در قرن نوزدهم میلادی، مرکز تجارت و بندرگاه اصلی سنگاپور بوده و این روزها به جاذبه ای در سنگاپور تبدیل شده.
  اگر قصد سفر به سنگاپور را دارید، شبهای این سکله ی جذاب را با آن کافه ها و رستورانهای کوچک و بزرگش از دست ندهید. قیمت غذا در رستورانهای مختلف متفاتوت است ولی میتوانید غذاهای خیابانی ارزانی را در این خیابان پیدا کنید.
  اگر هم اهل کشتی و قایقهای تفریحی هستید، این محل برایتان بهترین انتخاب خواهد بود چرا که بسیاری قایقهای محلی کوچک و بزرگ، شما را در این اسکله جابجا میکنند.
  برای رفتن به این اسکله، کافیست خود را به مترو برسانید و در ایستگاهی به همین نام پیاده شوید.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پارک جنگلی جوارم
  Samira_1990
  نقدها:
  گزارش

  جنگل جوارم

  توصیه شده توسط کاربر

  پارک جنگلی جوابم ، یکی از مناطق نمونه گردشگری در مسیر تهران فیروز کوه میان زیرآب و شیرگاه قرار دارد. امکانات اقامتی هم برای کسانی شب قصد اسکان داشته باشند،دارد. هوای فوق العاده عالی و دلپذیرش تو شهریور ماه، طبیعت سبز و قشنگش اونجارو شبیه بهشت کرده بود.اصلا اون جا تمام ناراحتی هات، دود میشه میره هوا، روح آدم زنده میشه. من که خیلی دوس داشتم بیشتر اونجا بودیم اما متاسفانه نشد. در ضمن اینم بگم که میگن جوارم سک و شغال و خرگوش و گراز هم فراوونه، که البته من فقط سگ زیاد دیدم.ایشالا دوباره بتونم به این مکان قشنگ و جذاب سفر کنم.به بقیه دوستان هم حتما پیشنهاد میکنم سفر کنند و اگر امکانش رو داشتند شب اقامت کنند تا یه تجربه خیلی رویایی تو اون مکان به دست بیارند.#گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: