Close
دماوند
روزبه شهنواز
نقدها:
گزارش
سيبستان
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

شهرستان دماوند از شهرهای نزدیک تهرانه که از این نزدیکی ضررهای بسیار دیده که نمونه‌ش همین ساخت ویلاها و آپارتمان‌های بی‌حساب و کتاب در زمین‌های کشاورزیه!
یعنی زمینی که تا چند سال پیش باغ سیب بوده و کشته‌ی اصلیش درخت مثمر بوده حالا توسط زمین‌خواران و کوه‌خواران تبدیل شده به مزرعه‌ی بتن و فولاد. البته این اتفاق برای صاحبان املاک و مستغلات کشاورزی اتفاق خوبی بوده و پول زیادی نصیب‌شون کرده اما پدر طبیعت رو درآورده! تا جایی که دشت‌ها و باغ‌های سالیان قبل که می‌دیدیم و از سرسبزی‌شون لذت می‌بردیم حالا ویلا و آپارتمان شدن و خودمون با دست خودمون داریم این کشور بی‌آب و خشک رو خشک‌تر و خسته‌تر می‌کنیم!
بگذریم! یه روز بهاری که برای تفریح و تفرج از تهران خارج شدیم به سمت دماوند رفتیم تا از آب و هوای خوب بهره‌مند بشیم که البته تا حدودی هم شدیم. اما خب دیدن اتفاقاتی که در بالا بیان کردم همچین خوشایند نبود.
دماوند رو شهر قشنگی دیدم که تعداد زیادی رستوران داشت و البته بیشتر رستوران‌ها هم شعب ((اکبر جوجه)) بودن که برام جالب بود.
از اونجایی که این شهر وسط راه شماله و مسافر زیادی ازش رد می‌شه وجود این تعداد رستوران طبیعیه.
روستاهای اطراف هم مثل آبسرد و مشاع و جابان و ... به قشنگ‌تر شدن دماوند کمک کردن و فقط امیدوارم جلوی ساخت و سازهای بی‌رویه و قارچ‌گونه گرفته بشه تا طی سال‌های آینده باغ و هوای خوبی باقی بمونه.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

نوع سفر:
تاریخ سفر: