Close

نقد و بررسی شهر های جهان


میانگین امتیاز:
 • کلاردشت
  کلاردشت
  کاربر لست سکند
  SHeyma
  نقدها:
  گزارش
  کلاردشت نگین شمال
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر کلاردشت یکی از شهرهای غربی استان مازندران است که دشتی است بزرگ در منطقه کوهستانی البرز که دور تا دور آن را کوه فراگرفته.شهرت این شهر به سبب هوای پاک و خنک و طبیعت زیبای آن است. فاصله کلاردشت تا دریا حدود چهل دقیقه است. کلاردشت از مسیر جاده جنگلی عباس آباد به دریا میرسد.رودخانه ای زیبا وسط شهر هست که البته چند سال پیش همین رودخانه کلی از خانه ها را خراب کرده بود. گوشت تازه برای کباب به وفور یافت میشود. علاوه بر آن انواع رب انار و آلوچه و مربا و ترشی هم میتوانین بخرید.

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • شهر سنگاپور
  شهر سنگاپور
  کاربر لست سکند
  زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  شهری امن، تمیز، زیبا و گران
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  سنگاپور شهری زیبا، جذاب، امن و تمیزه. سيستم حمل و نقل عمومي خيلي خوبي داره و براي رفتن به هرنقطه از شهر قابل استفادس.
  شهري مدرن با ساختمان هاي بزرگ و خيابان هاي عريض و گل و گلكاري هاي زيبا که همه جا واي فاي رايگان در دسترس بود. از مترو تا پاساژ و رستوران و باغ.
  ما برای مراسم سال نوی میلادی سنگاپور بودیم و به نظرم یکی از بهترين و بابرنامه ترين جشن هارو داشت.
  البته سنگاپور كشور گرونيه و اينو نميشه منكر شد. هر دلار سنگاپور حدود ١٠ هزار تومان بود و هزينه تفريحات همه نسبتا بالا.
  به نظر من بزرگترين مشكل در سنگاپور پيدا نكردن غذاهاي فست فود و زنجيره اي بود چرا که عقيده دارن فست فود غذاي سالمي نيست و در فودكورت بزرگترين پاساژهاي شهر هم نميتونين اونارو پيدا كنين و تنها غذاهايي به سبك مالايي و چيني به وفور ديده ميشه و اين به نظر من با توريست پذيري بالاي اين كشور مغايرت داره.
  همينطور تعطيلي راس ساعت ١٠ پاساژها و رستوران ها از نکات منفی این شهر بود.
  سنگاپور يك كشور در نزديكي استواس و هميشه هواي گرمي داره ولي در زمان هايي مثل دي و بهمن، صبح و عصرهاي خنك و ظهرهاي گزمي داره و خبري از بارندگي هم نيست.
  اگه به كشوري آسيايي ولي مدرن با تفريحات متنوع و با سطح بالا فكر ميكنين، قطعا سنگاپور گزينه جذابي ميتونه براتون باشه.
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • ورزنه
  ورزنه
  کاربر لست سکند
  هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  ورزنه ، قطب گردشگری شرق اصفهان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  ورزنه آخرین شهر بر حاشیه زاینده رود و در 30 کیلومتری تالاب گاوخونی ، شهری که قطب گردشگری شرق اصفهان محسوب می شود ، شهر زنان چادر سفید .
  ورزنه در 108 کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد . روزانه پذیرای گردشگران زیادی است که برای دیدار از جاذبه های طبیعی و فرهنگی ورزنه و پیرامون آن به این شهر کویری می آیند .
  پل تاریخی ورزنه بر روی زاینده رودی که در ایامی که آب در آن جاری است کم جان و کم رمق به این شهر می رسد . با احداث یک بند کوچک ، همین مختصر آب را به صورت دریاچه ای درآورده اند که هرچند رنگ آب آن تیره است ولی محلی شده برای قایق سواری و تفریح گردشگران .
  مجسمه ای از زن چادر سپید در یکی از میادین این شهر کوچک نصب شده که مشغول سفره بافی است ، هنر اصیل دستی زنان این شهر که اکنون فقط چند پیرزن فعال و بانشاط ورزنه ای به آن مشغولند .
  کبوترخانه یا برج کبوتر بزرگ و زیبایی در این شهر وجود دارد که حالا نمایشگاه صنایع دستی در آن برقرار است .
  ورزنه دو سه تا اقامتگاه بوم گردی شناخته شده هم دارد که گردشگران خارجی از جمله مشتریان آن ها هستند .
  اهالی ورزنه بخوبی از پتانسیل گردشگری شهرشان مطلع هستند و چرخ اقتصاد گردشگری بدست این مردم با سلیقه ، براه است . از جمله می توان از احداث یک گاوه چاه در حومه ورزنه برای جذب گردشگر یاد کرد . چاهی که گاوی از نژاد مخصوص فقط با آواز صاحبش ، آب را از چاه بیرون می کشد . با استقبال گردشگران ، جالا تعداد این گاوچاه ها زیادتر هم شده .
  کویری ماسه ای به طول حدود 40 کیلومتر مابین ورزنه و حسن آباد جرقویه و در محاورت جاده بین این دو شهر کشیده شده است . این رمل زیبا و وسیع ماسه ای از دیگر جاذبه های طبیعی اطراف ورزنه است که برای دیدار از آن فقط باید 7 کیلومتر ازورزنه ، در جاده ورزنه به حسن آباد ، دور شد .
  موزه مردم شناسی ورزنه که در محل یک خانه بزرگ قدیمی برپا شده و همچنین مسجد جامع تاریخی این شهر از دیگر جاذبه های ورزنه هستند .
  ارگ یا قلعه بزرگ قورتان از دیگر دیدنی های اطراف ورزنه است که برای دیدن آن باید 8 کیلومتر در جاده ورزنه به اصفهان به پیش برانید .
  تالاب گاوخونی در شرق ورزنه ، تنها 30 کیلومتر با ورزنه فاصله دارد.
  ورزنه شهر کوچکی است و می توان با پای پیاده به اکثر نقاط گردشگری داخل شهردسترسی پیدا کرد .
  دیدار از این شهر کویری و جاذبه های پیرامون آن را به همه طبیعت دوستان و فرهنگ دوستان توصیه می کنم .
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • آبادان
  آبادان
  کاربر لست سکند
  MinMim
  نقدها:
  گزارش
  شهری با مردمانی خون گرم
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  هرجایی از ایران حرفی برای گفتن داره و آبادان هم با زیبایی های طبیعی، تاریخی و مردم خونگرم و غذاهای تندش از این قاعده مستثنی نیست. یکی از جاذبه های این شهر محله هایی است که توسط انگلیسی ها و در زمان پهلوی و قاجار ساخته شده. این محله ها که با نام محله برِیم و باوارده مشهور هستند مناطق مسکونی هستند که برای کارکنان رده بالای شرکت نفت ساخته شده و با بافت سایر نقاط ایران متفاوت است. بنابراین دیدن آنها خالی از لطف نخواهد بود. کلیسای گاراپت و مسجد رنگونی ها هم از جذابیت های تاریخی شهر هستند. ظاهرا ادویه سوغاتی آبادان محسوب میشد چرا که مغازه های ادویه فروشی در جای جای شهر دیده میشدند. رستوران پاکستانی ها از شهرت و محبوبیت بالایی در بین مردم و توریست ها برخوردار است که البته غذاهای بسیار تندی داشت. جزیره مینو و مضیف حاج عبدالله از جاهای کم نظیر ایران است. در مضیف حاج عبدالله با قهوه عربی پذیرایی شدیم و آداب و رسوم مراسم مضیف برایمان شرح داده شد. شب های این شهر پر از شلوغی و هیاهوست. قدم زدن در بازار ماهی فروش ها و گپ زدن با فروشندگانی که پرچم برزیل را در مغازه هایشان نصب کرده بودند را هرگز فراموش نخواهم کرد. زنی مهربان و با لهجه عربی که برایم انواع ماهی را شرح داد و مارا به خانه اش دعوت کرد یا پسری که صید عجیب روزش را به من نشان داد. همه و همه حاکی از مهربانی مردم بود. سمبوسه و نخود و لبو از عصرانه های مردم حساب میشد که گوشه و کنار خیابان توسط دستفروش ها به فروش میرسید.
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • ماجراجویی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • اصفهان
  اصفهان
  کاربر لست سکند
  Hamid
  نقدها:
  گزارش
  اصفهان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  اصفهان، شهری فیروزه ای در قلب ایران. شهری که زاینده در قلب آن در جریان است. کمتر کسی را میتوان یافت که به اصفهان سفر نکرده و یا حداقل نام آنرا نشنیده است. اصفهان را با نام های دیگری چون صفاهان، سپاهان و جی نیز میشناسند. شهری پر فراز و نشیب در طول تاریخ با آثار باستانی منحصر بفرد. اصفهان در دوره صفویه پایتخت ایران عزیز بوده است و بیشترین آثار باستانی آن نیز مربوط به همین دوره برنده است. از آثار باستانی زیبایی این شهر میتوان از میدان نقش جهان که خود شامل عالی قاپو،مسجد شیخ لطف‌الله،مسجد امام و بازار قیصریه نام برد. همچنین پل های خواجو، سی و سه پل ،پل مارنان و پل چوبی از معروفترین پل های رودخانه زاینده رود است. سالانه میلیون‌ها گردشگر در فصول مختلف از اصفهان دیدن میکنند.
  #اصفهان
  #گلفام_سفر
  #سفر
  #گلفام-سفر

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • لارا
  لارا
  کاربر لست سکند
  S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  شهری با ساحل کریستالی و مرکز هتل های لوکس
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیبای لارا که در ۶ کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده است یکی از توریستی ترین مناطق آنتالیا می باشد که دارای سواحل شنی و سنگریزه ای می باشد و برای گردش و استراحت مقصد بسیار مناسبی هست. در این منطقه انواع امکانات تفریحی و گردشگری و هتل های لوکس و پلاژها و کافه رستوران های متعدد وجود دارد. ساحل لارا نیز یکی از بزرگترین تفرجگاه های آنتالیا می باشد که دارای زمین فوتبال، زمین والیبال و پارک عجایب می باشد و همچنین انواع ورزش های آبی را میتوان در این ساحل امتحان کرد. این منطقه به فرودگاه و به مرکز شهر آنتالیا نیز نزدیک می باشد و به راحتی با دولموش یا اتوبوس میتوان به مرکز شهر رفت. در کل منطقه لارا به دلیل دارا بودن امکانات تفریحی متعدد و ریزورت های لوکس و ساحل های تمیز و زیبا برای لذت بردن از دریای مدیترانه و تمدد اعصاب و سپری کردن یک تعطیلات عالی مقصد مناسبی می باشد. #گلفام_سفر #لست_سکند #آنتالیا

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • استانبول
  استانبول
  کاربر لست سکند
  لیلا
  نقدها:
  گزارش
  استانبول دوست داشتنی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  از زمانی که به یاد دارم و لیست ده شهر اول جهان بلحاظ بازدید توریستها را سالیانه چک میکردم، استانبول همواره جزیی از تاپ تن بوده است. و این همه تداوم در دوست داشتنی بودن نمیتواند در یک یا چند عامل خاص خلاصه شود. استانبول همه خوبیها را یکجا دارد. دسترسی به دو دریا، تنگه بی نظیر بسفر، نیم اسیایی و نیم اروپایی بودن، دسترسی به طبیعت بکر زیبا، بافت شهری مدرن و حفظ توامان زیبایی های سنتی، بازسازی منابع فرهنگی و هنری غنی عثمانی، مردمی خونگرم و با سلیقه و مهمان نواز، توسعه شهری پرشتاب، سرمایه گذاری بالا در زمینه جذب توریست، غذاهای لذیذی که مخصوصا با ذایقه ایرانیان جور است، حمل و نقل شهری آسان، پویایی و سرزندگی، و بسیار و بسیار موارد دیگر، که شاید تمامی نداشته باشد. با هر قصد و هدفی که به این شهر میرویم دلیل نمیشود از سایر جنبه های لذت بخش آن بی بهره بمانیم. فکر نمیکنم زمانی از دیدن دوباره اش سیر شوم. #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • تفلیس
  تفلیس
  کاربر لست سکند
  shahab meshkat
  نقدها:
  گزارش
  تفلیس شهر پیشرفت کرده
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان
  تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان و دارای رود خانه زیبابی به نام کورا است
  ایرانی تا دل تون بخواد اونجا هست زیاد نگران زبان نباشید
  چون اصلا انگلیسی بلد نیستن فقط گورجی
  از تفریحات شهر فقط تله کابین رفتم که خیلی خوب بود
  غذا گرجی نخوردیم و امتحان نکردیم و غذای ایرانی خوردیم :)
  اجناس و لباس بود بستگی به نظر شما داره / 1 لاری حدود 4هزار تومان بود
  هتل Ramada یکی از هتل های مناسب در خیابان kazbegi واقع می باشه
  مرتب و منظم / اینترنت عالی / خوش برخورد
  صبحانه در حد هتل***
  دارای کافی شاپ / لاوی شیک و قشنگ
  هر صورت نیاز هر روز اتاق تمیز میشد
  برا تنوع و سفر شهر تفلیس خوبه و نظر پیشرفت در حال تلاش هستن.
  ایشالا که تونسته باشم راهنمایی کنم
  با آرزوی سفر خوش
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • تفریح

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • قزوین
  قزوین
  کاربر لست سکند
  الناز شعبانیان
  نقدها:
  گزارش
  قزوین
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از شهر های قدیمی ایران قزوین هست که در دوران صوفیان پایتخت ایران بود و چون شاهراه اقتصادی جاده ابریشم بوده اهمیت زیادی داشته و بناهای تاریخی زیادی داره و اولین خیابان ایران در قزوین ساخته شده در دوران صفویان به اسم خیابان سپه.عمارت فرنگی قزوین که به چهل ستون معروف هست برای زمان صفویان هست از دیدنی های دیگه قزوین بازار سنتی قزوین هست،بازار سعدالسلطنه معماری زیبایی داره که سابقه این بازار چند صد ساله هست،قزوین از لحاظ آب و هوایی یکی از پاکترین شهر های ایران هست به خاطر باغستان های زیادی که دارند.#گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • شوش
  شوش
  کاربر لست سکند
  SHeyma
  نقدها:
  گزارش
  کهن شهر ایران شوش
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهرستان شوش احتمالا چهار هزار پیش از میلاد پایه گذاری شده است. شوش از مهم ترین شهرهای باستان ایران و جهان هست.می گویند شهر باستانی شوش روزگاری مرکز برخورد دو تمدن مهم بوده که هر یک به سهم خود در دیگری تاثیر داشته است، یکی از تمدن بین النهرین و دیگری عیلام بود. قرار گرفتن این منطقه در شمال خلیج فارس و همسایگی با بین النهرین در پیدایش این وضع ویژه تاثیر بسیاری داشته است‌.زیگورات (چغازنبیل)قلعه (اکروپل) شوش .موزه شوشِ.کاخ آپادانا و دانیال نبی(ع) از دیدنی هایش میباشند.#گلفام_سفر

  مناسب برای
  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کوش آداسی
  کوش آداسی
  کاربر لست سکند
  SHeyma
  نقدها:
  گزارش
  کوش آداسی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کوش اداسی به معنی جزیره‌ی پرنده ، در ۷۱ کیلومتری استان آیدین ترکیه و در نوار ساحلی منطقه‌ی اژه است از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه‌جزیره‌ی دیلک همسایه‌ است،از بندر کوش آداسی،با قایق‌های موتوری میتوانید به جزیره‌ی یونانی ساموس بروید .شهر «افسوس» در ۳۰۰۰ ق.م. توسط ایونی‌ها در نزدیکی کوش آداسی کنونی تاسیس شد. این شهر در سال ۵۴۶ قبل از میلاد به تصرف ایرانیان درآمد. در سال ۲۰۰ قبل از میلاد امپراتوری روم این شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراتوری رم شرقی بر این شهر تسلط یافت. یک زلزله باعث تغییر مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه نابودی شهر افسوس در نزدیکی کوشی آداسی گردید و بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا (اسکله نو) در محل کنونی کوش آداسی تأسیس شد و جای بندرگاه افسوس را گرفت. آب و هوای کوش‌ آداسی معتدل است .غروب های بسیار زیبایی دارد این شهر.فرودگاه ازمیر با فاصله‌ای نود کیلومتراز کوش آداسی، نزدیک‌ترین فرودگاه به این شهر است. هتل های بسیاری در این شهر هستند که خدمات خوبی را ارائه می دهند.اطراف کوش اداسی نیز دیدنی های بسیاری هست. مرکز خرید سوکه نیز یکی از آن هاست#گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • آستارا
  آستارا
  کاربر لست سکند
  Dm_mahsa
  نقدها:
  گزارش
  آستارا
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  آستارا, یکی از شهرهای نسبتا بزرگ گیلان محسوب میشود که هم مرز با کشور آذربایجان است و یکی از قطب های اقتصادی کشور.
  میشه گفت یکی از شهرهای تقریبا لوکس شمال هست.با هتل های زیاد, مراکز خرید و بازارچه ی ساحلی که معمولا عمده مقصد مسافرای آستاراست.این بازارچه تقریبا بزرگ , قلب اقتصاد آستاراست و میشه گفت قیمت کلی اجناس پایینه.
  اگه قصد خرید دارید و حول و حوش ظهر به آستارا رسیدین اول سری به بازارچه ساحلی بزنید.حدودا یک و نیم تا دو ساعت وقتتون رو میگیره.بعد از تموم شدن بازارچه نیتونین تو غرفه های ساندویچی پشت بازار ناهار مختصری میل کنین.یا تشریف ببرید به رستوران های معروف آستارا مثل روحی.
  بعد از ساعت 3ونیم , 4 هم میتونید برید مرکز شهر و از پاساژهای سیدان, ولیعصر و ... دیدن کنین.
  اگه تو نیمه ی اول سال هستین یه وقتی هم برای آبتنی تو دریا اختصاص بدین.که تو محدوده ی سالم سازی , قسمت مختص خانم ها وآقایون وجود داره...
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • کامیاران
  کامیاران
  کاربر لست سکند
  شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  کامیاران
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  کامیاران یکی از شهرستانهای تقریبا بزرگ و کرد زبان کشورمان است که در استان کردستان قرار دارد.کامیاران در نزدیکی کوهها و منطقه زیبا و جنگلی و سرسبز شاهو قرار داردو همچنین اورامانات زیبا و پلکانی . همچنین پالنگان زیبا از دیدنیهای دیگر این شهرستان است که در فاصله ۱۵ کیلومتری بعد از کامیاران قرار گرفته و روستایی بسیار دیدنی با آب فراوان و آبشار و قلعه قدیمی و دره تنگیور است و مرکز پرورش ماهیست.از دیدنیهای دیگر کامیاران سنگ نوشته های آن است.مردم این شهرستان لباس محلی کردی بر تن دارند.#گلفام_سفر.

  مناسب برای
  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • قشم
  قشم
  کاربر لست سکند
  Roya.noori
  نقدها:
  گزارش
  جزیره ی زیبای قشم
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره قشم یکی از جزایر استان هرمزگان است که به عنوان بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس در تنگه هرمز قرار دارد.
  قشم در گروه سرزمین های گرم و خشک قرار می گیرد و این در حالی است که رطوبت نسبی هوا در قشم بالاست.
  با توجه به وضعیت آب و هوایی قشم میتوان گفت بهترین زمان برای سفر به این جزیره زیبا زمستان است با میانگین دمای 24درجه سانتی گراد.
  قشم سرشار از جاذبه های طبیعی و عجیب است.جاذبه های تاریخی و طبیعی در کنار فرهنگ مردم بومی باعث شده گردشگران قشم را مقصدی برای سفر خود بدانند.
  قشم نخستین ژئوپارک خاورمیانه است. که ثبت جهانی شده است.
  جاذبه های این جزیره همچون جنگل های حرا،غارهای خوربس،تنگه چاهکوه،دره ستاره ها،و جزایر ناز،بازار قدیم و مراکز خرید مانند سیتی سنتر و...که میتونه بهترین مکان برای سفر و و لذت از غذاهای جنوبی و دریایی و لذت از جاذبه های طبیعی و خرید باشه.
  جایی که یکبار دیدنش واقعا کافی نیست
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • یزد
  یزد
  کاربر لست سکند
  ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  یزد
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  شهر زیبای یزد که برای من یاداور خاطرات چهارساله دوران دانشجویی است. اخرین سفری که به این شهر داشتم پاییز امسال(۹۸) بود که تفاوت بسیاری را با سال ۸۶ که از دانشگاه فارغ التحصیل شده بودم در این شهر دیدم. رسیدگی به بافت تاریخی و بازسازی آن و رونق هتل های سنتی و کافه ها و رستوران ها چشمگیر و دلگرم کننده بود. بنحوی که اکثر اوقات اقامت دو روزه ام را در باقت تاریخی گذارندم. دیدن سرچشمه قنات تاریخی، زندان اسکندر، موزه سکه، مسجد زیبای جامع، میدان امیرچخماق، موزه آب و ... از خاطرات خوب در این سفر بود. تعدد رستوران ها و گافه های سنتی نیز به قدری زیاد بود که واقعا انتخاب سخت بود. حتما پیشنهاد میکنم‌یک وعده ناهار را در یکی از رستوران های بافت تاریخی که نمایی از این شهر تاریخی دارند میل کنید و یک وعده شام را نیز در پشت بام یکی از کافه های نزدیک به مسجد جامع تا نمای این مسجد زیبا را در شب ببنید. برای دیدن روی دیگر یزد نیز به سمت منطقه صفاییه بروید. #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • وان
  وان
  کاربر لست سکند
  shahab meshkat
  نقدها:
  گزارش
  وان شهری با مردمی عالی
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  باسلام
  وان بزرگترین شهر در شرق ترکیه است و به گربه وان مشهور هستند.
  وان پرواز از ایران نداره و فقط از طریق ون از تبریز ، خوی و ارومیه و جدیدن قطار
  امکان پذیر است و از مرز رازی تا شهر وان حدود 1 تا 1:30 زمانه...
  کل زمان سفر از تبریز تا وان با شلوغی کنترل پاسپورت
  حدود7 صبح حرکت کردیم ساعت حدود 14 رسیدیم.
  من وهمراه خانواده در مرداد ماه ۹۸ به شهر وان و در هتل رویال برک اقامت کردیم
  شهری خوب و آب وهوای خنک هتلی مناسب و در بهترین مکان
  برخورد کارکنان هتل و فروشگاه خرید عالی و مناسب و اشنا به زبان فارسی
  دسترسی مناسب به مراکز خرید به صورت پیاده
  غذا های خوشمزه مثل دونر ، کباب و ... در اطراف هتل و قیمت مناسب
  شهر وان واقعا من دوست داشتم و در اولین فرصت جهت خرید یا تفریح دوباره میرم
  برا تفریح تور تفریحی دریاچه وان نفری 65 لیره انتخاب کردیم
  بازید از کلیسا اسکله EDREMIT خانه گربه ها شادی رو کشتی و....
  خیلی خوبه حتما دوستان برن..
  دوستانی که فقط برا خرید میخوان برن این هتل
  جهت خواب و استراحت خوبه...
  با آرزوی سفر خوش برای همه عزیزان
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات شبانه

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • بندر لافت
  بندر لافت
  کاربر لست سکند
  Samira Kiyan
  نقدها:
  گزارش
  خونگرم
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  بندر لافت اولين جاست كه اگه با ماشين بريد قشم ميبينيد ، اينجا اولين اكوموزه ايران هستش،گشتن تو روستاي لافت جذابيتاي خاصي داره،شهر با اصالت با مردم خيلي خيلي خونگرم، ديدني تو لافت زياده اوليش بادگيرايي كه تقريبا اكثر خونه هاشون داره كه هر كدوم با يه طرح و تزيين هستش، اسكله قايقايي هم كه ميرن دور جنگل حرا ميچرخن تو همين بندره ، چاه تلا و قلعه نادري كه يه ليدر خصوصي داره از نوع زرنگ و باهوشش ، يه سري وسايلم ساخته بود كه ميفروخت و كاسبي راه انداخته بودن.زمان مناسب واسه سفرکردن به قشم ازبهمن ماه تافروردین است.دراین زمانها آب و هوای قشم عالیه.مخصوصا واسه رفتن به بندر درگاهانش.واسه خرید کردن خیلی خوبه..قیمتاشون مناسب.
  #گلفام_سفر#لست_گرام#لست_سکند#

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • لنگرود
  لنگرود
  کاربر لست سکند
  Majid.m.Lahiji
  نقدها:
  گزارش
  شهر کوچک لنگرود
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از مزایای شهرهای گیلان، نزدیک بودن آنها به هم است. طوری که گاهی اصلا متوجه پایان رسیدن مرز یک شهر و ورود به شهر دیگر نمیشوی.
  یکی از این شهرها، شهر لنگرود است که در فاصله ای 15 دقیقه ای از شهر لاهیجان قرار گرفته.
  اگر در فصل تابستان به این شهر سفر میکنید که خوشبحالتان است چرا که میتوانید در ساحل زیبای چمخاله که جزو روستاهای اطراف لنگرود است، کمک برپا کنید و ساعات زیبایی را در کنار خانواده هایتان بگذرانید.
  علاوه بر آن، بازار ماهی فروشان و بازار سنتی شهر که در میدان اصلی شهر قرار گرفته نیز جزو بهترین محلها برای خرید و گذران وقت است. پارک فجر لنگرود هم یکی دیگر از جاذبه های این شهر است که در روزهای پایانی هفته، خیل جمعیت برای گذران تعطیلات پایان روز خود راهی آن میشوند .
  لیلا کوه و کومله که در حاشیه ی شهر لنگرود قرار گرفته اند نیز از جاهای بکر و جذاب برای هر گردشگر خواهد بود مخصوصا با رستورانهای محلی و قهوه خانه های موجود در مسیر.
  مردم لنگرود به کشت برنج و صید ماهی مشغول هستند .
  زبانشان گیلکی و با لهجه ای مخصوص به شرق گیلان صحبت میکنند که فقط دوستان گیلک زبان توانایی تشخیصش را دارند.
  پل خشتی لنگرود هم یکی دیگر از دیدنیهای این شهر تاریخی است.
  بهترین فصل برای سفر به این شهر تابستان و بهار است و البته در پاییز هم زیباییهای خاص خود را دارد.
  #گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • فرهنگی و تاریخی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • سفرهای مذهبی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • اصفهان
  اصفهان
  کاربر لست سکند
  الناز شعبانیان
  نقدها:
  گزارش
  اصفهان
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  قبل از اینکه بخوام به اصفهان سفر کنیم،همش تصورم این بود که فضای شهر خشک و سرد باشه،اما وقتی پام رسید به اصفهان بر خلاف تصورم با سرسبزی که اصلا توقع نداشتم رو به رو شدم،چقدر این شهر زیباست و چقدر جاذبه داره و چقدر حرف واسه گفتن،مدت زمان سفر ما کوتاه بود و فرصت دیدن خیلی از چیزها رو نداشتیم،حتما یه روز کامل فرصت لازمه که دور تا دور میدان نقش جهان رو بگردیم هم مسجد های زیبا و سقف های خوشگلش هم بازار و هنر دست مردم اصفهان،بین جاهای که تونستم از اصفهان ببینم آرامش چهل ستون و زیبایش خیلی برام دلنشین بود.#گلفام_سفر

  مناسب برای
  • هیچ امکاناتی یافت نشد
  نوع سفر:
  تاریخ سفر:
 • یزد
  یزد
  کاربر لست سکند
  SHeyma
  نقدها:
  گزارش
  یزد
  (خوشحال و خیلی راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  یزد سرزمین آب‌انبارها، بادگیرها و کوچه‌های آشتی‌کنان است. خاکی کویری که تاریخی چندهزارساله را در خود دارد.یزد کلمه‌ایست باستانی که به «یُشت»، «یسن» یا «یزت» برمی‌گردد و به مفاهیم نیایش، ایزد و پرستش نزدیک است.استانی در مرکز ایران است که از شمال با خراسان رضوی، شمال غربی با سمنان، از غرب با اصفهان، از شرق با خراسان جنوبی، از جنوب و جنوب غربی با فارس و از شرق و جنوب شرقی با کرمان همسایه است.خشکی استان باعث شده کشاورزی تنها در برخی مناطق آن رواج داشته باشد. بعضی محصولات این استان را انار، پسته، غلات، پنبه، چغندر قند، کنجد و خرمای بافق تشکیل می‌دهند.تابستان‌هایی خشک، گرم و طولانی و زمستان‌هایی سرد و تقریبا مرطوب دارد. از ابتدای اسفند تا اوایل اردیبهشت که هوا معتدل است، زمان مناسبی برای سفر به شهرهای این استان به حساب می‌آید.#گلفام_سفر

  مناسب برای
  • خرید

  • طبیعت گردی

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: